сите категории

За нас

      Основана во 1993 година, Zhangjiagang Gang Hang Warp Knitting Co., Ltd зафаќа површина од речиси 20000 квадратни метри. Лоциран во делтата на реката Јангце со развиена економија, Ганг Ханг поседува одлична локација и удобен транспорт, блиску до меѓународниот трговски центар, Шангај (околу 1.5 часа возење). Gang Hang ја презеде водечката улога во воведувањето на машините за плетење со трико во форма и единиците за искривување на Liba Maschinenfabrik GmbH во Кина. Во моментов, Ганг Ханг има 18 производствени машини, годишно производство од повеќе од 2000 тони и годишен обрт од повеќе од 40 милиони јуани.

Дознај повеќе
Ранец и багаж

Ранец и багаж

Дознај повеќе

апликации

      Со високиот квалитет и разумната цена, нашите производи интензивно се користат во чевли, капи, багаж, чанти, торби за перење, канцелариски столици, колички за бебиња, домашен текстил, спортска опрема, медицински материјали, воени материјали, автомобилски циркулирачки водоводни цевки итн.

Вести

Карактеристиките на ткаенината од сендвич мрежа
Карактеристиките на ткаенината од сендвич мрежа
2022/03/25

1. Добра пропустливост на воздухот и умерена способност за прилагодување. Тридимензионалната мрежеста структура ја прави позната како мрежа што ќе дише.

Ганг Ханг зеде активно учество на Кинескиот меѓународен саем за ткаенини и додатоци за облека-есенско издание на 9-11 октомври 2021 година.
Ганг Ханг зеде активно учество на Кинескиот меѓународен саем за ткаенини и додатоци за облека-есенско издание на 9-11 октомври 2021 година.
2021/10/14

Ганг Ханг зеде активно учество на Кинескиот меѓународен саем за ткаенини и додатоци за облека-есенско издание на 9-11 октомври 2021 година.

Жешки категории