сите категории

Профил на компанијата

Дома>За нас>Профил на компанијата

Профил на компанијата

        Основана во 1993 година, Zhangjiagang Gang Hang Warp Knitting Co., Ltd зафаќа површина од речиси 20000 квадратни метри. Лоциран во делтата на реката Јангце со развиена економија, Ганг Ханг поседува одлична локација и удобен транспорт, блиску до меѓународниот трговски центар, Шангај (околу 1.5 часа возење).

        Gang Hang ја презеде водечката улога во воведувањето на машините за плетење со тројка и единиците за искривување на Liba Maschinenfabrik GmbH во Кина. Во моментов, Ганг Ханг има 18 производствени машини, годишното производство од повеќе од 2000 тони и годишен обрт од повеќе од 40 милиони јуани.

        Посветен на развојот на производството за плетење со искривување повеќе од 20 години, Ганг Ханг формираше збир на целосен разумен производствен систем и научно ефикасен систем за управување со компанијата. Од набавка на суровини, ткаење и боење на ткаенини во гриж до проверка и плетење на готови ткаенини, Gang Hang му дава врвен приоритет на квалитетот, строго ги контролира трошоците и нуди најдобра цена на клиентите.

        Gang Hang е сертифициран со ISO-9001:2015 и GRS.

        Gang Hang произведува мрежести ткаенини со повеќе од 100 видови спецификации. Со високиот квалитет и разумната цена, нашите производи се користат во обувки, капи, багаж, чанти, торби за перење, канцелариски столици, колички за бебиња, домашен текстил, спортска опрема, медицински материјали, воени материјали, автомобилски циркулирачки водоводни цевки итн. Покрај тоа, можеме да произведуваме мрежести ткаенини од која било боја, ширина или степен на цврстина, отпорност на пожар, флуоресценција, анти-УВ, антибактериски, пластичен слој, еколошки и така натаму според барањата на клиентите.

        Gang Hang е стабилен снабдувач на GoodBaby, исто така обезбедува автомобилски циркулирачки водоводни цевки за Toyota и FAW Group. Со години, Gang Hang е високо признат од пазарот и ја освојува довербата на клиентите поради одличниот квалитет на производот.

1

ВЛЕЗ ВО ФАБРИКА

2

ТЕКСТИЛНА РАБОТИЛНИЦА

3

ТЕКСТИЛНА РАБОТИЛНИЦА

4

ГРЕЈГ СКЛАДИРАЊЕ

5

ГОТОВО ЧУВАЊЕ НА ТКАФЕНИЕ

6

ПРОГРАМА ЗА ТОВАР

7

ПРОГРАМА ЗА ТОВАР

8

ПРИМЕНА СОБА

9

ПРИМЕНА СОБА

10

ПРИМЕНА СОБА

Жешки категории