сите категории

компанијата Вести

Дома>медиумите>компанијата Вести

Карактеристиките на ткаенината од сендвич мрежа

Време: 2022-03-25 Посети: 22

1. Добра пропустливост на воздухот и умерена способност за прилагодување.
Тродимензионалната мрежеста структура ја прави позната како мрежа што дише. Во споредба со другите рамни ткаенини, сендвич ткаенината е повеќе дише и воздушна, овозможувајќи површината да биде удобна и сува.

微 信 图片 _20220325171643

2. Единствена еластична функција.
Мрежестата структура на сендвич ткаенината е подложена на поставување на висока температура во производниот инженеринг. Кога е подложен на надворешна сила, може да се прошири во насока на силата, а кога силата на влечење е намалена, мрежата може да се врати во првобитната форма. Материјалот може да одржува одредено издолжување во хоризонталните и вертикалните насоки без олабавување .

微 信 图片 _20220325171651

3. Отпорен на абење.
Сендвич ткаенината е направена од десетици илјади предива од синтетички влакна кои се рафинирани од нафта. Искривувано со плетено ткаење, не само што е цврсто, може да издржи напнатост и кинење со висока јачина, а мазен е и удобен.

微 信 图片 _20220325171655

4. Против мувла и антибактериски.
Материјалот е против мувла и антибактериски, што може да го инхибира растот на бактериите.

微 信 图片 _20220325171700

5. Лесно се чисти и суши.
Сендвич ткаенината може да се прилагоди за рачно перење, перење во машина, хемиско чистење и лесно се чисти. Трислојна структура што дише, лесна за сушење и вентилација.

微 信 图片 _20220328092440

6. Стилски и убав изглед.
Ткаенината за сендвич е светла и мека и не избледува. Има и тродимензионална мрежеста шема, која не само што може да го следи модниот тренд, туку и да одржува одреден класичен стил.

微 信 图片 _20220328092447

Жешки категории