сите категории

Производи

Дома>Производи>Мрежа ткаенини за мебел

https://www.ganghangmesh.com/upload/product/1625536866892754.jpg
https://www.ganghangmesh.com/upload/product/1625536866870138.jpg
https://www.ganghangmesh.com/upload/product/1625536866653008.jpg
https://www.ganghangmesh.com/upload/product/1625536867386948.jpg
Шестоаголна мрежеста ткаенина за мебел
Шестоаголна мрежеста ткаенина за мебел
Шестоаголна мрежеста ткаенина за мебел
Шестоаголна мрежеста ткаенина за мебел

Шестоаголна мрежеста ткаенина за мебел


Параметри за прилагодување на серијата 014
Ширина115-150cm
Тежина90-570gsm
материјалПолиестер
БојаПрилагодено


Е-пошта: sharon@cnganghang.com

Опис
Член бр014-4
Ширина160cm
Тежина95gsm
материјал100% полиестер
КарактеристичноТој е пропустлив за воздух. Изгледа едноставно, лесно и чисто.
користењеЧевли, чанти, капи, елек, багажници, мебел, шатори, грижа за бебиња, автомобилски ентериер, чанти за перење, носачи за миленичиња


Зошто да не одберете нас?

ДИРЕКТЕН ПРОИЗВОДУВАЧ

Како директен производител на ткаенини од мрежа, Gang Hang е во состојба да ги контролира сите аспекти на нашето производство. Ова значи подобра контрола на квалитетот, конзистентни количини на боја, повторна нарачка и голем инвентар.

ПРОФЕСИОНАЛНО, ИСКУСТВО, ЗАДОВОЛУВАЈТЕ ГИ СИТЕ ВАШИ БАРАА

Gang Hang специјализира во производство на ткаенини од плетени решетки, искривени повеќе од 30 години. Ние нудиме широк избор на стандарден текстил и решенија за ткаенина по нарачка за клиенти низ целиот свет со специфични или уникатни потреби.

ЦЕНИ НА ПРОДАБА, ДВО ПРИФАТНИ

Gang Hang обезбедува исклучително конкурентни цени за своите ткаенини, а исто така се грижи за клиентите од сите големини. Без разлика дали барате да купите ткаенини за производство или едноставно барате неколку метри, ние се занимаваме со нарачки од сите големини.

Пакување и време на испорака

 Пакување:    
 1) 100 јарди/ролна, пластична кеса и ткаена кеса/ролна
 2) прилагодено пакување

 Време на испорака:    
 1) На залиха: во рок од 2 дена
 2) Прилагодено: 7-10 дена за производство, 2-3 дена за испорака

Пристаниште:
Шангај

Испорака

2ПРАВА

Експрес и плаќање

3 ЕКСПРЕС & ПЛАAYАЕ

Често поставувани прашања

1. П: Дали сте фабрика или трговска компанија?
    О: Ние сме производител пронајден во 1993 година, специјализиран за производство на ткаенини од мрежа. Значи, имаме конкурентна цена на големо.

2. П: Каде се наоѓа вашата фабрика?
    О: Се наоѓа во градот Сужоу, провинцијата ianиангсу, Кина. Околу 1.5 часа возење од Шангај. Добредојдовте да не посетите!

3. П: Може ли да добијам примероци?
    О: Да, можеме да ви испратиме бесплатни примероци во големина А4. Ако сакате поголема големина, контактирајте не и ние ќе ви понудиме најдобра цена.

4. П: Кој е вашиот MOQ? (МИНИМАЛНА КОЛИЧИНА ЗА НАРАЧКА)
    О: Дури и еден метар/ двор е прифатлив ако има ткаенини на залиха. Обично, нашиот MOQ ќе биде 200кг по боја ако нема готови ткаенини на залиха, бидејќи е пооптимално по цена. Секако, ние прифаќаме нарачки со помала количина, но ќе бидат потребни дополнителни трошоци, како што се трошоците за минибук (доплата за боење) (<100кг).

5. П: Колку долго се прави натопи во боја?
    О: Ве молиме понудете број на бои за пантон или испратете ни примерок, и ние ќе ви испратиме лабораториски бои за 5 дена.

6. П: Кое е вашето време на водство?
    О: Со сиво, ќе потрае во рок од една недела. Без сиво, ќе потрае во рок од две недели. Ако ви треба многу голема количина, ќе ни требаат повеќе денови. Општо земено, ние ќе ви го кажеме конкретното време за испорака штом ќе направите нарачка.

7. П: Ако не ги знам спецификациите на ткаенината, како можам да ја добијам понудата?
    О: Не грижете се. Можете да го испратите примерокот до нас, а нашите професионални техничари ќе ги анализираат деталните спецификации на ткаенината. Потоа ќе ви понудиме понуди.
        Дури и ако немате примерок, можете да ни дадете повеќе идеи за тоа што ви треба. Willе избереме соодветна ставка и ќе направиме понуди за вас.

8. П: Како го гарантирате квалитетот?
    О: 1) .Сите материјали ќе бидат прегледани од IQC (Дојдовна контрола на квалитетот) пред да започнете со процесот.
        2). IPQC (Контрола на квалитетот на влезниот процес) се изведува со патролна инспекција во секој процес на производство.
        3). По завршувањето, ќе се изврши целосен ОК и КК на производите.

Испраќам барање

Жешки категории