сите категории

Производи

Дома>Производи>Мрежа ткаенини за мебел

https://www.ganghangmesh.com/upload/product/1625537282627191.jpg
https://www.ganghangmesh.com/upload/product/1625537281919863.jpg
https://www.ganghangmesh.com/upload/product/1625537281122241.jpg
https://www.ganghangmesh.com/upload/product/1625537281100330.jpg
Висококвалитетна мрежеста ткаенина од 100% полиестер што дише за мебел
Висококвалитетна мрежеста ткаенина од 100% полиестер што дише за мебел
Висококвалитетна мрежеста ткаенина од 100% полиестер што дише за мебел
Висококвалитетна мрежеста ткаенина од 100% полиестер што дише за мебел

Висококвалитетна мрежеста ткаенина од 100% полиестер што дише за мебел


Параметри за прилагодување на серијата 014
Ширина115-150cm
Тежина90-570gsm
материјалПолиестер
БојаПрилагодено


Е-пошта: sharon@cnganghang.com

Опис
Член бр014-34-1
Ширина150cm
Тежина460±10 gsm
материјал100% полиестер
КарактеристичноТој е пропустлив за воздух. Изгледа едноставно, лесно и чисто.
користењеЧевли, чанти, капи, елек, багажници, мебел, шатори, грижа за бебиња, автомобилски ентериер, чанти за перење, носачи за миленичиња


Зошто да не одберете нас?

ДИРЕКТЕН ПРОИЗВОДУВАЧ

Како директен производител на ткаенини од мрежа, Gang Hang е во состојба да ги контролира сите аспекти на нашето производство. Ова значи подобра контрола на квалитетот, конзистентни количини на боја, повторна нарачка и голем инвентар.

ПРОФЕСИОНАЛНО, ИСКУСТВО, ЗАДОВОЛУВАЈТЕ ГИ СИТЕ ВАШИ БАРАА

Gang Hang специјализира во производство на ткаенини од плетени решетки, искривени повеќе од 30 години. Ние нудиме широк избор на стандарден текстил и решенија за ткаенина по нарачка за клиенти низ целиот свет со специфични или уникатни потреби.

ЦЕНИ НА ПРОДАБА, ДВО ПРИФАТНИ

Gang Hang обезбедува исклучително конкурентни цени за своите ткаенини, а исто така се грижи за клиентите од сите големини. Без разлика дали барате да купите ткаенини за производство или едноставно барате неколку метри, ние се занимаваме со нарачки од сите големини.

Пакување и време на испорака

 Пакување:    
 1) 100 јарди/ролна, пластична кеса и ткаена кеса/ролна
 2) прилагодено пакување

 Време на испорака:    
 1) На залиха: во рок од 2 дена
 2) Прилагодено: 7-10 дена за производство, 2-3 дена за испорака

Пристаниште:
Шангај

Испорака


2

Експрес и плаќање


1627891955433702

Често поставувани прашања

1. П: Дали сте фабрика или трговска компанија?
    О: Ние сме производител пронајден во 1993 година, специјализиран за производство на ткаенини од мрежа. Значи, имаме конкурентна цена на големо.

2. П: Каде се наоѓа вашата фабрика?
    О: Се наоѓа во градот Сужоу, провинцијата ianиангсу, Кина. Околу 1.5 часа возење од Шангај. Добредојдовте да не посетите!

3. П: Може ли да добијам примероци?
    О: Да, можеме да ви испратиме бесплатни примероци во големина А4. Ако сакате поголема големина, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви понудиме најдобра цена.

4. П: Кој е вашиот MOQ? (МИНИМАЛНА КОЛИЧИНА ЗА НАРАЧКА)
    О: Дури и еден метар/двор е прифатлив ако има ткаенини на залиха. Обично нашиот MOQ ќе биде 200 кг по боја ако нема готови ткаенини на залиха бидејќи е пооптимално за трошоците. Секако, прифаќаме нарачки за помали количини, но за тоа ќе бидат потребни дополнителни трошоци, како што е минимална цена (доплата за боење) (<100 кг).

5. П: Колку долго се прави натопи во боја?
    О: Ве молиме понудете број на бои за пантон или испратете ни примерок, и ние ќе ви испратиме лабораториски бои за 5 дена.

6. П: Кое е вашето време на водство?
    О: Со greige, тоа ќе потрае во рок од една недела. Без greige, тоа ќе потрае во рок од две недели. Ако ви треба многу голема количина, ќе ни требаат повеќе денови. Општо земено, ние ќе ви го кажеме конкретното време на испорака веднаш штом ќе поставите нарачка.

7. П: Ако не ги знам спецификациите на ткаенината, како можам да ја добијам понудата?
    О: Не грижете се. Можете да ни го испратите примерокот, а нашите професионални техничари ќе ги анализираат деталните спецификации на ткаенината. Потоа ќе направиме понуди за вас.
        Дури и ако го немате примерокот, можете да ни дадете повеќе идеи за тоа што ви треба. Ќе избереме соодветна ставка и ќе направиме понуди за вас.

8. П: Како го гарантирате квалитетот?
    О: 1) .Сите материјали ќе бидат прегледани од IQC (Дојдовна контрола на квалитетот) пред да започнете со процесот.
        2). IPQC (Контрола на квалитетот на влезниот процес) се изведува со патролна инспекција во секој процес на производство.
        3). По завршувањето, ќе се изврши целосен ОК и КК на производите.

Испраќам барање

Жешки категории